Други конкурсни рок за упис на факултет за 2017./2018. годину

upis-2016

У другом конкурсном року (септембарски конкурс) школске 2017./2018. године, Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву, Универзитета у Крагујевцу у прву годину Основних академских студије уписује:

1. Студијски програм Машинско инжењерство
    • 49 студената који се финансирају из буџета Републике Србије (лица са инвалидитетом - 1, припадници ромске националне мањине - 1, држављани РС који су средњу школу у школској 2017./2018. години завршили у иностранству - 1)
    • 5 студената који се финансирају из сопствених средстава
  2. Студијски програм Грађевинско инжењерство
    • 29 студената који се финансирају из буџета Републике Србије (лица са инвалидитетом - 1, припадници ромске националне мањине - 1, држављани РС који су средњу школу у школској 2017./2018. години завршили у иностранству - 1)

За упис у прву годину основних академских студија могу конкурисати лица која имају завршено средње образовање у четворогодишњем трајању. Кандидати који конкуришу за упис у прву годину основних академских студија полажу пријемни испит из МАТЕМАТИКЕ.

ЗА СВЕ СТУДЕНТЕ ВАН КРАЉЕВА ЈЕ ОБЕЗБЕЂЕН СМЕШТАЈ У СТУДЕНТСКОМ ДОМУ.

Важни датуми за упис

• Термини за пријављивање кандидата за полагање пријемног испита: од 4. до 8. септембра од 09:00 до 14:30 часова
  • Објављивање података о пријављеним кандидатима и распоред седења по салама за полагање пријемног испита: 11. септембар са почетком од 11:00 до 13:00 часова
  • Термин за полагање пријемног испита из Математике: 12. септембар са почетком од 11:00 до 13:00 часова
  • Објављивање прелиминарне ранг листа: 13. септембар до 15:00 часова
  • Објављивање коначне ранг листа: 14. септембар
  • Упис кандидата од 15. до 18. септембра од 10:00 до 14:00 часова

Општи услови уписа

У прву годину студија на Факултет се може уписати лице које има средње образовање у четворогодишњем трајању.

Избор кандидата за упис у прву годину основних академских студија обавља се према резултату постигнутом на пријемном испиту и према општем успеху постигнутом у средњој школи.

Општи успех у средњој школи се добија као збир просечних оцена из свих предмета у првом, другом, трећем и четвртом разреду помножен са 2 (два). По овом основу кандидат може стећи најмање 16, а највише 40 бодова.

На пријемном испиту из математике кандидат може стећи максимално 60 бодова.

Да би се кандидат у првом конкурсном року квалификовао за упис, мора да има у збиру:

• за студије из средстава буџета, најмање 51 бод,
  • за студије самофинансирањем, најмање 30 бодова.

Кандидат, који је као ученик III или IV разреда средње школе освојио једно од прва три појединачна места на републичком такмичењу које организује Министарство просвете и спорта, односно на савезном или међународном такмичењу из математике или физике или информатике, не полаже пријемни испит. Таквом кандидату вреднује се пријемни испит максималним бројем бодова.

Пријављивање на конкурс

Пријављивање кандидата обавља се у Студентској служби Факултета. Приликом пријаве на конкурс кандидати предају ФОТОКОПИЈЕ и то:

• извод из матичне књиге рођених,
  • сведочанства за сва четири разреда завршене средње школе,
  • диплому о положеном завршном односно матурском испиту.
  • доказ о уплати накнаде за полагање пријемног испита (у износу од 3.500,00 динара),

(Пример попуњене уплатнице)
  • попуњен пријавни лист који се добија на факултету или преузет са сајт
    docПријавни лист за конкурс - Ворд
    docПријавни лист за конкурс - ПДФ

Пријемни испит

НА ПРИЈЕМНИ ИСПИТ ОБАВЕЗНО ПОНЕТИ ЛИЧНУ КАРТУ ИЛИ ПАСОШ.

Упис на факултет

Канидати који стекну услов за упис подносе:

• оригинална документа
    • извод из матичне књиге рођених,
    • сведочанства за сва четири разреда завршене средње школе и
    • диплому о положеном завршном односно матурском испиту).
  • два обрасца ШВ-20 (добијају се на факултету),
  • образац индекса (добија се на факултету),
  • две фотографије 3,5 x 4,5 cm
  • новчана надокнада студентске активности, осигурање и индекс
    • Уплата на рачун: 840-1042666-89
    • Прималац: Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву, Универзитета у Крагујевцу
    • Сврха: Упис у прву годину 2016/2017
    • Износ: 3.500,00 динара

Школарина за студенте који сами сносе трошкове студија износи 30.000,00 динара.

Школарина за стране студенте износи 1.500 €.

За све информације може се користити:

телефон (036) 383 269, 383 377, 383 378