Први конкурсни рок за упис на факултет за 2018./2019. годину

upis-2016

У првом конкурсном року (јунски конкурс) школске 2018/2019. године, Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву, Универзитета у Крагујевцу у прву годину Основних академских студије уписује:

1. Студијски програм Машинско инжењерство
    • 100 студената који се финансирају из буџета Републике Србије (лица са инвалидитетом - 1, припадници ромске националне мањине - 1, држављани РС који су средњу школу у школској 2018./2019. години завршили у иностранству - 1)
  2. Студијски програм Грађевинско инжењерство
    • 60 студената који се финансирају из буџета Републике Србије (лица са инвалидитетом - 1, припадници ромске националне мањине - 1, држављани РС који су средњу школу у школској 2018./2019. години завршили у иностранству - 1)

За упис у прву годину основних академских студија могу конкурисати лица која имају завршено средње образовање у четворогодишњем трајању. Кандидати који конкуришу за упис у прву годину основних академских студија полажу пријемни испит из МАТЕМАТИКЕ.

ЗА СВЕ СТУДЕНТЕ ВАН КРАЉЕВА ЈЕ ОБЕЗБЕЂЕН СМЕШТАЈ У СТУДЕНТСКОМ ДОМУ.

Важни датуми за упис 18. јун - 19. јул 2018

• Термини за пријављивање кандидата за полагање пријемног испита: 18., 19. и 20. јун од 09:00 до 14:30 часова
  • Објављивање података о пријављеним кандидатима и распоред седења по салама за полагање пријемног испита: 25. јун са почетком од 11:00 до 13:00 часова
  • Термин за полагање пријемног испита из Математике: 2. јул са почетком од 11:00 до 13:00 часова
  • Објављивање прелиминарне ранг листа: 3. јула до 15:00 часова
  • Објављивање коначне ранг листа: 5. јула
  • Упис кандидата од 9. до 13. јула од 10:00 до 14:00 часова

Општи услови уписа

У прву годину студија на Факултет се може уписати лице које има средње образовање у четворогодишњем трајању.

Избор кандидата за упис у прву годину основних академских студија обавља се према резултату постигнутом на пријемном испиту и према општем успеху постигнутом у средњој школи.

Општи успех у средњој школи се добија као збир просечних оцена из свих предмета у првом, другом, трећем и четвртом разреду помножен са 2 (два). По овом основу кандидат може стећи најмање 16, а највише 40 бодова.

На пријемном испиту из математике кандидат може стећи максимално 60 бодова.

Да би се кандидат у првом конкурсном року квалификовао за упис, мора да има у збиру:

• за студије из средстава буџета, најмање 51 бод,
  • за студије самофинансирањем, најмање 30 бодова.

Кандидат, који је као ученик III или IV разреда средње школе освојио једно од прва три појединачна места на републичком такмичењу које организује Министарство просвете и спорта, односно на савезном или међународном такмичењу из математике или физике или информатике, не полаже пријемни испит. Таквом кандидату вреднује се пријемни испит максималним бројем бодова.

Стручно упутство - ПДФ за спровођење уписа у прву годину студијских програма основних и интегрисаних студија на високошколским установама чији је оснивач Република Србија за школску 2018/2019. годину

Програм афирмативних мера уписа - ПДФ

Пријављивање на конкурс

Пријављивање кандидата обавља се у Студентској служби Факултета. Приликом пријаве на конкурс кандидати предају ФОТОКОПИЈЕ и то:

• извод из матичне књиге рођених,
  • сведочанства за сва четири разреда завршене средње школе,
  • диплому о положеном завршном односно матурском испиту.
  • доказ о уплати накнаде за полагање пријемног испита (у износу од 3.500,00 динара),

(Пример попуњене уплатнице)
  • попуњен пријавни лист који се добија на факултету или преузет са сајт
    docПријавни лист за конкурс - Ворд
    docПријавни лист за конкурс - ПДФ

Пријемни испит

НА ПРИЈЕМНИ ИСПИТ ОБАВЕЗНО ПОНЕТИ ЛИЧНУ КАРТУ ИЛИ ПАСОШ.

Упис на факултет

Канидати који стекну услов за упис подносе:

• оригинална документа
    • извод из матичне књиге рођених,
    • сведочанства за сва четири разреда завршене средње школе и
    • диплому о положеном завршном односно матурском испиту).
  • два обрасца ШВ-20 (добијају се на факултету),
  • образац индекса (добија се на факултету),
  • две фотографије 3,5 x 4,5 cm
  • новчана надокнада студентске активности, осигурање и индекс
    • Уплата на рачун: 840-1042666-89
    • Прималац: Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву, Универзитета у Крагујевцу
    • Сврха: Упис у прву годину 2017./2018.
    • Износ: 3.500,00 динара

За све информације може се користити:

телефон (036) 383 269, 383 377, 383 378