zbirka-MI   zbirka-MI

Први конкурсни рок за упис на факултет за 2019./2020. годину

upis 2019

У првом конкурсном року (јунски конкурс) школске 2019./2020. године, Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву, Универзитета у Крагујевцу у прву годину Основних академских студије уписује на студијски програм Машинско инжењерство 80 студената, студијски програм Грађевинско инжењерство 50 студената студијски програм Инжењерство заштите на раду 30 студената који се финансирају из буџета Републике Србије и по 3 самофинансирајућих студената на студијским програмима Машинско инжењерство и Грађевинско инжењерство.

ЗА СВЕ СТУДЕНТЕ ВАН КРАЉЕВА ЈЕ ОБЕЗБЕЂЕН СМЕШТАЈ У СТУДЕНТСКОМ ДОМУ.

Ранг листе кандидата за упис Mастер и Докторских академских студија за 2017/2018. годину

Одбрана докторске дисертације

Ранг листе кандидата који су конкурисали за упис на Мастер и Докторске академске студије у школској 2017/2018. години.

Коначне ранг листе кандидата у септембарском пријемном року

Rezultati prijemnog ispita 2017

Коначне ранг листе кандидата који су полагали пријемни испит у септембарском пријемном року за упис на Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву.

Коначна ранг листа за Mашинско инжењерство

Коначна ранг листа за Грађевинско инжењерство

Oбавештење за кандидате са потврдама о положеном пријемном испиту из МАТЕМАТИКЕ на другим факултетима

upis-2015

Заинтересовани кандидати који су полагали пријемни испит из МАТЕМАТИКЕ на другим факултетима могу да предају захтев за упис на Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву за преостала буџетска места.

Предаја захтева ће се обавити  10., 11. и 12. јула 2017. године од 10 до 14 часова.

Успешно организована Недеља отворених врата

otvorena-vrata-53

Претходне недеље на Факултету за машинство и грађевинарство организована је Недеља отворених врата. После појединачних посета средњошколаца 15. и 16. маја, угостили смо 17. неколико организованих група из Чачка, Александровца, Трстеника, као и ученике наше краљевачке грађевинске школе. У четвртак 18. маја, гости су нам били ученици из Рашке и Машинске техничке школе из Краљева, а у петак су се са Факултетом упознали и средњошколци из Гуче.