Коначне ранг листе са пријемних испита у јунском пријемном року

Rezultati prijemnog ispita 2019

Koначне ранг листе кандидата који су полагали пријемни испит за упис на Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву.

Ранг листа за студијски програм Машинско инжењерство

Ранг листа за студијски програм Грађевинско инжењерство

Ранг листа за студијски програм Инжењерство заштите на раду

Упис на факултет

Канидати који стекну услов за упис подносе:

• оригинална документа
    • извод из матичне књиге рођених,
    • сведочанства за сва четири разреда завршене средње школе и
    • диплому о положеном завршном односно матурском испиту).
  • два обрасца ШВ-20 (добијају се на факултету),
  • образац индекса (добија се на факултету),
  • две фотографије 3,5 x 4,5 cm
  • новчана надокнада студентске активности, осигурање и индекс
    • Уплата на рачун: 840-1042666-89
    • Прималац: Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву, Универзитета у Крагујевцу
    • Сврха: Упис у прву годину 2019/2020
    • Износ: 3.500,00 динара

Школарина за студенте који сами сносе трошкове студија износи 40.000,00 динара.

Школарина за стране студенте износи 1.500 €.

За све информације може се користити:

телефон (036) 383 269, 383 377, 383 378

Први конкурсни рок за упис на факултет за 2019/2020. годину

upis 2019

У првом конкурсном року (јунски конкурс) школске 2019/2020. године, Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву, Универзитета у Крагујевцу у прву годину Основних академских студије уписује на студијски програм Машинско инжењерство 80 студената, студијски програм Грађевинско инжењерство 50 студената студијски програм Инжењерство заштите на раду 30 студената који се финансирају из буџета Републике Србије и по 3 самофинансирајућих студената на студијским програмима Машинско инжењерство и Грађевинско инжењерство.

ЗА СВЕ СТУДЕНТЕ ВАН КРАЉЕВА ЈЕ ОБЕЗБЕЂЕН СМЕШТАЈ У СТУДЕНТСКОМ ДОМУ.

Ранг листе кандидата за упис Mастер и Докторских академских студија за 2017/2018. годину

Одбрана докторске дисертације

Ранг листе кандидата који су конкурисали за упис на Мастер и Докторске академске студије у школској 2017/2018. години.

Коначне ранг листе кандидата у септембарском пријемном року

Rezultati prijemnog ispita 2017

Коначне ранг листе кандидата који су полагали пријемни испит у септембарском пријемном року за упис на Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву.

Коначна ранг листа за Mашинско инжењерство

Коначна ранг листа за Грађевинско инжењерство

Успешно организована Недеља отворених врата

otvorena-vrata-53

Претходне недеље на Факултету за машинство и грађевинарство организована је Недеља отворених врата. После појединачних посета средњошколаца 15. и 16. маја, угостили смо 17. неколико организованих група из Чачка, Александровца, Трстеника, као и ученике наше краљевачке грађевинске школе. У четвртак 18. маја, гости су нам били ученици из Рашке и Машинске техничке школе из Краљева, а у петак су се са Факултетом упознали и средњошколци из Гуче.