Општи услови уписа

Детаљније информације о општим условима уписа биће накнадно објављене, пошто Влада Републике Србије донесе Одлуку о броју студената за упис у прву годину студијских програма који се финансирају из буџета за високошколске установе чији је оснивач Република за школску 2017/2018. годину.

Факултет очекује да број студената буде исти као и ранијих година и то:

• 100 – буџетских студената и 5 самофинансирајућих на студијском програму Машинско инжењерство и
  • 60 – буџетских студената на студијском програму Грађевинско инжењерство.

Термини за пријављивање студената за упис у прву годину основних академских студија на оба студијска програма, као и термин полагања пријемног испита биће накнадно објављени.

Оријентационо, очекујемо да термини за пријављивање студената буду у трећој недељи јуна, а термин за полагање пријемног испита крајем јуна или почетком јула 2017.године.

У прву годину студија на Факултет се може уписати лице које има средње образовање у четворогодишњем трајању.

Избор кандидата за упис у прву годину основних академских студија обавља се према резултату постигнутом на пријемном испиту и према општем успеху постигнутом у средњој школи.

Општи успех у средњој школи се добија као збир просечних оцена из свих предмета у првом, другом, трећем и четвртом разреду помножен са 2 (два). По овом основу кандидат може стећи најмање 16, а највише 40 бодова.

На пријемном испиту из математике кандидат може стећи максимално 60 бодова.

Да би се кандидат у првом конкурсном року квалификовао за упис, мора да има у збиру:

• за студије из средстава буџета, најмање 51 бод,
  • за студије самофинансирањем, најмање 30 бодова.

Кандидат, који је као ученик III или IV разреда средње школе освојио једно од прва три појединачна места на републичком такмичењу које организује Министарство просвете и спорта, односно на савезном или међународном такмичењу из математике или физике или информатике, не полаже пријемни испит. Таквом кандидату вреднује се пријемни испит максималним бројем бодова.

Пријављивање кандидата обавља се у Студентској служби Факултета. Приликом пријаве на конкурс кандидати предају ФОТОКОПИЈЕ и то:

• извод из матичне књиге рођених,
  • сведочанства за сва четири разреда завршене средње школе,
  • диплому о положеном завршном односно матурском испиту.
  • доказ о уплати накнаде за полагање пријемног испита (у износу од 3.500,00 динара),
    upis-uplatnica-prijemni
    (Пример попуњене уплатнице)
  • попуњен пријавни лист који се добија на факултету или преузет са сајт
    (Пријавни лист за конкурс
    Пријавни лист за конкурс)

НА ПРИЈЕМНИ ИСПИТ ОБАВЕЗНО ПОНЕТИ ЛИЧНУ КАРТУ ИЛИ ПАСОШ.

ПРИ УПИСУ НА ФАКУЛТЕТ ПРЕДАЈУ СЕ ОРИГИНАЛНА ДОКУМЕНТА.

За све информације може се користити:

• телефон (036) 383 269, 383 377, 383 378