Πосета студената руднику угља Тамнава - Западно Поље колубарског рударског басена

tamnava-02

У среду, 26. јуна 2019. године, студенти треће и четврте године модула М1 (Пројектовање у машиноградњи) су посетили рудник угља Тамнава - Западно Поље колубарског рударског басена.

Акредитован студијски програм Инжењерства заштите на раду

akreditacija-izr

Крајем прошле недеље, Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву је од стране Националног тела за акредитацију и проверу  квалитета у високом образовању, добио решење о акредитацији новог студијског програма Основних академских  - Инжењерства заштите на раду.

ЗЛАТНИ ГРАЂЕВИНЦИ

S4

Почетком маја у Будви је одржано 46. по реду такмичење студената грађевинског инжењерства - Грађевинијада. На овогодишњем такмичењу учествовало је 27 факултета из 8 земаља.

ДАНИ ОТВОРЕНИХ ВРАТА

FUL 4054

На Факултету за машинство и грађевинарство у Краљеву је у току ове недеље одржана манифестација "Дани отворених врата". Више од 150 матураната из Александровца, Трстеника, Пожеге, Чачка и Краљева имали су прилику да се упознају са постојећим студијским програмима, условима уписа, опремљеношћу лабораторија као и начином и погодностима студирања на ФМГ.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА МАШИНСКИХ ШКОЛА

S7

Током протекле недеље, у Пожеги је у организацији Техничке школе, одржано XXVI републичко такмичење ученика машинских школа четвртог степена. Наш Факултет је имао запажену улогу у организацији и реализацији такмичења.