Александар Николић одбранио докторску дисертацију

nikolic-7

Дана 30.1.2018. године кандидат Александар Николић дипл. маш. инж. одбранио је докторску дисертацију под насловом „Статичка и динамичка анализа еластичних штапова променљивог пресека методом дискретизације на круте сегменте“ на Факултету за машинство и грађевинарство у Краљеву.

Факултет за поштовање, резултати говоре

NIN-naslov

Недељник НИН у у свом јубиларном 3500. броју од 25.1.2018. године,  објавио је текст о Факултету за машинство и грађевинарство у Краљеву под насловом: "Факулет за поштовање, резултати говоре".

Златна плакета Савеза инжењера и техничара

SIT2

Ове године Савез инжењера и техничара Србије обележава 150 година свога рада. Тим поводом у петак, 2.2.2018. године, у Дому инжењера у Београду одржана је свечана седница на којој су заслужним члановима уручена признања.

Додељени иновациони ваучери српским предузећима

Фонд за иновациону делатност Републике Србије је 21. децембра расписао конкурс за добијање иновационих ваучера који представљају финансијски подстицај малим и средњим предузећима да користећи услуге научноистраживачког сектора подигну ниво иновативности својих производа. Дана 30.01.2018. године, Фонд за иновациону делатност доделио је 35 иновационих ваучера за 28 српских предузећа у укупном износу од 22.16 милиона динара.  Од 35 иновационих ваучера 4 иновациона ваучера ће реализовати Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву.

Услуге које су тражене од стране научноистраживачких организација долазе највише из области машинства, а затим прехрамбена индустрија и пољопривреда. Од јавних научноистраживачких организација најзаступљенији је Машински факултет Универзитета у Београду, затим Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву и Институт за хигијену и технологију меса. Ваучере су доделили Ненад Поповић, министар без портфеља задужен за иновације и технолошки развој и Младен Шарчевић министар просвете, науке и технолошког развоја.

Пројекти које ће реализовати наш факултет су следећи:

• Eddy current сепаратор за издвајање немагнетних (обојених) метала из комуналног отпада, за потребе предузећа Bankpro d.o.o., из Београда - Пројекат реализује Центар за грађевинску и транспортну механизацију,
  • Предикција и мерење изолације од звука удара за EPSilent плоче,  за потребе предузећа FIMA d.o.o., из Мионице - Пројекат реализује Лабораторија за акустику,
  • Развој иновативне технологије за израду модуларне ергономске женске обуће, за потребе предузећа Glass Sliper d.o.o., из Београда - Пројекат реализује Лабораторија 3D ИМПУЛС,
  • Израда пројекта универзалног модула носеће конструкције металне спратне гараже, за потребе предузећа metalpress sistem d.o.o., из Краљева - Пројекат реализује Центар за грађевинску и транспортну механизацију.

Више о овим догађајима можете погледати на следећим сајтовима:

(Фотографија преузете са сајта Министарство просвете, науке и технолошког развоја)

Радионица за ученике ЕСТШ "Никола Тесла"

S4

Ученици трећег разреда ЕСТШ "Никола Тесла", са професорком Верицом Кошанин, присуствовали су уводној радионици на тему "Интегрални транспорт и складишни системи" на Факултету за машинство и грађевинарство у Краљеву.