Потписан уговор са компанијом Siemens Mobility

На Факултету за машинство и грађевинарство одржан је састанак руководства Факултета са делегацијом компаније „Siemens Mobility doo" – Cerovac, коју су представљали господа Милан Ракић и Christian Leodolter (Engineering Hub).

Били су наши гости: ОШ "Вук Караџић"

PB260358

Гости ФМГ Краљево данас су били ученици и наставници ОШ „Вук Караџић", издвојеног одељења Берановац. Ученици седмог разреда, у пратњи наставника Марије Радосављевић и Боривоја Спасојевића били су учесници радионице „3Д моделирање и штампање" на којој су се упознали са основама рачунарског моделирања и израдом делова поступком 3Д штампе.

Одржана седница Сената Универзитет на нашем факултету

senat-ukg-1

У петак, 01. децембра 2019. године, са почетком у 12.00 сати, на Факултету за машинство и грађевинарство у Краљеву одржана је IX седница Сената Универзитета.

Седници су присуствовали чланови Сената са свих факултета Универзитета. Декан ФМГ Краљево, проф.др Миле Савковић, искористио је прилику да у име запослених поздрави чланове Сената, упозна их са најзначајнијим резултатима у текућој школској годинии плановима будућег рада.

Након завршетка седнице, чланови Сената су присуствовали свечаној акдемији поводом Дана Факултета за машинство и грађевинарство.

View the embedded image gallery online at:

Одржан 19-ти панел : Примена Дигиталне плартформе за Индустрију 4.0 у Србији

panel-i40-01

У петак, 1.11.2019. године на Факултету за машинство и грађевинарство у Краљеву одржан је деветнаести по реду панел на тему „Примена дигиталне платформе за Индустрију 4.0 у Србији“. Организатори панела били су Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву, Машински факултет у Београду и Привредна комора Србије/Београда.

Захвалница Машинског факултета у Београду др Новаку Недићу

zahvalnica-nedicСа задовољством Вас обавештавамо да је наш поштовани професор у пензији Новак Недић поводом Дана Машинског факултета у Београду добио ЗАХВАЛНИЦУ.