Лабораторија за акустику и техничку дијагностику опремљена модерном опремом

senvibe-oprema-1

У оквиру реализације Erasmus+ пројекта "Strengthening educational capacities by building competences and cooperation in the field of Noise and Vibration Engineering" (акроним SENVIBE) набављена је лабораторијска опрема која је стављена на располагање Факултету за машинство и грађевинарство у Краљеву.

Први конкурсни рок

PKR

Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву у школској 2019/2020. години врши упис у прву годину мастер и докторских академских студија. Више информација о условима уписа и терминима Конкурса можете пронаћи у тексту Конкурса.

Πосета студената руднику угља Тамнава - Западно Поље колубарског рударског басена

tamnava-02

У среду, 26. јуна 2019. године, студенти треће и четврте године модула М1 (Пројектовање у машиноградњи) су посетили рудник угља Тамнава - Западно Поље колубарског рударског басена.

Акредитован студијски програм Инжењерства заштите на раду

akreditacija-izr

Крајем прошле недеље, Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву је од стране Националног тела за акредитацију и проверу  квалитета у високом образовању, добио решење о акредитацији новог студијског програма Основних академских  - Инжењерства заштите на раду.

ЗЛАТНИ ГРАЂЕВИНЦИ

S4

Почетком маја у Будви је одржано 46. по реду такмичење студената грађевинског инжењерства - Грађевинијада. На овогодишњем такмичењу учествовало је 27 факултета из 8 земаља.